LO nr 43, Warszawa, Gładka 16
Szkoła Podstawowa i Liceum Ogólnokształcące nr 43 im. Andrzeja Struga, Warszawa, ul. Gładka 16
MENU
Ciekawe...
Wieści

30 czerwca 2008

Odbyło się drugie spotkanie robocze Komitetu Redakcyjnego książki o SP i LO nr 43. Gościł nas Jacek Warlikowski. W spotkaniu wzięli udział (w kolejności alfabetycznej): Andrzej Janczak, Antoni Jankowski, Janusz Krzyżewski, Piotr Müldner-Nieckowski, Jerzy Nowakowski (Baryła), Jerzy Szpindler (Szpilar), Jacek (Waldemar) Warlikowski, Andrzej Wrotek.
Na przewodniczącego Komitetu wybrano Jerzego Nowakowskiego ("Baryłę"), a na redaktora naczelnego Piotra Müldnera-Nieckowskiego, który zobowiązał się stworzyć stronę internetową szkoły (pomoc w tej sprawie ofiarował Andrzej Janczak). Przyjęliśmy także ramowy program działania i wstępny projekt treści książki. Projekt wymaga uzupełnień i poprawek, więc jeszcze go nie zamieszczamy.

6
STRONA GŁÓWNA
Na sali gimnastycznej
Na szkolnej sali gimnastycznej.
W tle, przy drabinkach - prof. prof. Alina TrzaskowskaWładysław Bil

 

APEL

My, absolwenci nieistniejącej już 43 Szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego im. Andrzeja Struga w Warszawie przy ul. Gładkiej 16, powodowani troską o zachowanie w pamięci:

- m i e j s c a, które było dla nas wielkie, większe niż lotnisko i które takie do dziś pozostało: O k ę c i e;

- l u d z i, którzy tam mieszkali, a którzy byli naszymi rodzicami, przyjaciółmi, koleżankami i kolegami, sąsiadami;

- s z k o ł y, która większości z nas dała bardzo wiele; wprowadziła w życie, przygotowała do dalszej nauki, do pracy; szkoły, w której poznaliśmy wspaniałych pedagogów i mieliśmy szansę, żeby skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia; szkoły, w której mogliśmy wstąpić do  h a r c e r s t w a, a w nim przeżyć liczne wzruszenia i przygody, zadzierzgnąć trwające dziesiątki lat przyjaźnie. Szkoły, której niektórzy z nas nie polubili (mogło i tak być; nie mogą jednak powiedzieć, że uda się ją wyrzucić ze wspomnień i przekreślić to, co starała się nam dać).

Kierując się sentymentem i wspomnieniami, ale i dążeniem do przekazania wiernego opisu, jak to było, zamierzamy stworzyć książkę. Chcielibyśmy w niej napisać o naszych nauczycielach i wszystkich pracownikach Szkoły, o nas - o uczniach Szkoły Podstawowej i Liceum, o harcerzach i harcerstwie, o kościele pw. Św. Franciszka z Asyżu, o Robotniczym Klubie Sportowym "Okęcie" i o samym Okęciu wraz z lotniskiem i zakładami pracy, o naszych rodzicach, o działaczach Komitetów Rodzicielskich. Do faktów historycznych i danych urzędowych pragniemy dołączyć wspomnienia, anegdoty, ciekawostki z życia naszej Szkoły.

Mamy wielką ochotę sprostać temu zadaniu, ale mamy także świadomość, że bez pomocy wszystkich, którzy czują się ze Szkołą związani, będzie to bardzo trudne. W związku z tym a p e l u j e m y
- o udostępnienie nam dokumentów, zdjęć, list uczniów z poszczególnych klas, różnorodnych pamiątek, świadectw szkolnych i Waszych wspomnień. Chcemy utrwalić pamięć o tych, których już z nami nie ma. Chcemy opracować specyficzną mapę Okęcia, a na nią nanieść adresy - kto z nas gdzie mieszkał. Nie zapomnimy też o nikim, kto mieszkał poza Okęciem. Prosimy o takie informacje.

Jednym słowem: WSZYSTKO JEST WAŻNE! Udostępnione nam pamiątki zostaną zwrócone - to solennie obiecujemy.

Proponujemy licznemu gronu Koleżanek i Kolegów wzięcie pióra do ręki - mamy nadzieję, że nie odmówicie. Treść książki, którą zaproponujemy, wyznaczy nasze potrzeby co do informacji, dokumentów, tego co jest w Waszej pamięci i co każdy z Was może napisać i przysłać. Bardzo na tę współpracę liczymy.

Wkrótce przedstawimy plan książki opracowany przez Komitet Redakcyjny, ale przyjmujemy każdą propozycję co do zawartości książki. Wszystkie weźmiemy pod uwagę.

To się musi udać!

Koledzy

Rejestracja i logowanie

Część materiałów i funkcji jest dostępna tylko dla osób zalogowanych.
Aby móc się logować, trzeba się najpierw zarejestrować.
Rejestracja jest jednorazowa, wymaga jednak potwierdzenia (czytaj niżej).

Rejestracja
1. Kliknij w menu (po lewej) pozycję "Rejestracja".
2. Otworzy się ankieta rejestracji. Wypełnij ankietę wg wskazówek w niej zawartych, zapisz gdzieś swój login i swoje hasło, po czym kliknij u dołu ankiety "OK, rejestruję się".
3. Kliknięcie "OK, rejestruję się" powoduje automatyczne wysłanie do Ciebie e-maila z prośbą o potwierdzenie rejestracji.
4. Uruchom na swoim komputerze program pocztowy i odbierz e-maile. Radzimy, żeby to zrobić zaraz, ale masz na to 24 godziny czasu. Wśród odebranych e-maili powinien być jeden wysłany przez ankietę rejestracyjną. W e-mailu tym będzie podany link, który trzeba kliknąć, aby dostać się do strony potwierdzania rejestracji. Link można też skopiować (w całości), wstawić do pola adresów w przeglądarce internetowej i wywołać stronę potwierdzania. Procedura ta zabezpiecza nas przed oszustami i omyłkowymi rejestracjami.

Logowanie
5. Od tej pory, tj. po zatwierdzeniu rejestracji możesz się zawsze swobodnie logować do serwisu.

Zmiana danych
6. Jeśli z jakichś powodów chcesz zmienić swoje dane podane w ankiecie, kliknij odpowiednią pozycje w menu (po lewej). Na razie można zmienić tylko hasło. Wkrótce będzie można zmieniać także inne dane.
Tarcza XLIII

Tarcza 43 LO z cyframi rzymskimi

Zachowana tarcza z numerem rzymskim
(dost. Halina Matusik (Maciejewska))

Design pmn

Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0